Zamierzasz kupić nowe mieszkanie i po wielu konsultacjach i analizach postanawiasz skorzystać z jednej z ofert deweloperskich. To rozwiązanie zdecydowanie najlepsze i niosące ze sobą szereg korzyści, począwszy od nowoczesności zawartej w projekcie i technologii po pewność. Nie mniej, zanim podpiszesz umowę, sprawdź kilka istotnych dla Ciebie kwestii. W końcu — jak mówi przysłowie – „kto pyta, nie błądzi”, a udzielane odpowiedzi pozwalają na dokonanie perfekcyjnego wyboru i swego rodzaju sprawdzenie wiarygodności wybranego dewelopera.

Pytania do dewelopera, które warto zadać

Bezpieczeństwo

Zacznijmy od bezpieczeństwa. Wybierając nowe mieszkania od dewelopera, można poprosić o przedstawienie prospektu, w którym znajdziemy cenne informacje świadczące o wiarygodności przedsiębiorstwa. W tym dokumencie znajdują się informacje nie tylko na temat konkretnej, interesującej nas inwestycji, ale także wszystkich zakończonych i aktualnie powadzonych.

Otoczenie

Kolejno sprawdźmy i zapytajmy o otoczenie, w którym powstają wybrane przez nas mieszkania deweloperskie. Istotnymi kwestiami są rozwiązania infrastrukturalne, jak również rozmiar całej inwestycji, a więc ilość budynków, odległość między nimi, planowane rozwiązania dla dzieci czy osób niepełnosprawnych.

Koszt

Jednym z podstawowych pytań, jakie należy zadać i uściślić jest cena zakupu. Nowe mieszkania mają swoją określoną wartość, ale tę należy uzupełnić o koszty kredytu czy opłaty notarialne.

Do wykończenia czy pod klucz

Najczęściej mieszkania deweloperskie oddawane są kupującym w tzw. stanie deweloperskim. To zdecydowanie korzystne rozwiązanie dla zainteresowanych. Pozostawia bowiem kwestię urządzenia nam samym, a to oznacza, że możemy nie tylko wybrać to, co osobiście się nam podoba, ale też utrzymać koszty w ryzach. Dla tych, którzy wolą jednak wprowadzić się do wykończonego w pełni mieszkania może zostać przygotowana oferta pod klucz.

Dobrze rozumiana kontrola

Kupowanie czegoś, co nie ma jeszcze żadnego rzeczywistego wymiaru, rzeczywiście nie jest proste. Jeśli więc nasze nowe mieszkania nie nabrały jeszcze kształtu, zapytajmy o planowane etapy realizacji, a także spójrzmy na inne, aktualnie wykonywane budowy. W ofercie Trojan Katowice znajdziemy mieszkania deweloperskie w wielu miastach. Zapytajmy dewelopera, czy możemy skontrolować „naocznie” budowę lub zerknąć do referencji.