Kilkanaście lat temu marzeniem studenta uczącego się poza miejscem zamieszkania było miejsce w akademiku. Później – z racji trudności zdobycia uczelnianego lokum – studenci stali się prężną i docenianą grupą wynajmujących mieszkania i pokoje, jednak z czasem ceny za ten rodzaj usług okazały się coraz wyższe i dorównujące racie kredytu hipotecznego. To z kolei spowodowało, że studenci stali się klientami deweloperów.

Student i właściciel mieszkania w jednym – to możliwe

Biorąc pod uwagę fakt, że ceny wynajmu kawalerki kształtują się w granicach 1100 – 1500 złotych, nowe mieszkania od dewelopera są atrakcyjniejszym rozwiązaniem. Student kupujący mieszkanie nie jest wyjątkowym przypadkiem.

Uzyskanie kredytu hipotecznego wymaga oczywiście posiadania odpowiednich dochodów, ale większość studentów jednocześnie podejmuje naukę i pracę. Ponadto, sięgając po mieszkania deweloperskie studenci mają możliwość wybrania takiego mieszkania, które spełnia ich aktualne potrzeby. Bardzo często beneficjentami kredytu są także rodzice, którzy wykazują własną zdolność kredytową.

Dlaczego mieszkanie od dewelopera dla studenta?

Panuje mylne przekonanie, że mieszkanie od dewelopera jest najdroższym rozwiązaniem. Spójrzmy jednak na tę sytuację, opisując ją oczywistym językiem korzyści. Po pierwsze rata kredytu jest równa wynajmowi mieszkania, a dzięki niej pieniądze są inwestowane, a nowe mieszkanie staje się własnością. Kupowanie mieszkania z drugiej ręki niesie ze sobą wiele dodatkowych i trudno policzalnych kosztów remontów. W przypadku mieszkań deweloperskich wszystko jest solidnie i precyzyjnie policzone. Po latach łatwiej będzie sprzedać nowoczesne mieszkanie o wysokim standardzie niż to w starej kamienicy. Z całym przekonaniem mieszkania deweloperskie Trojan są na kieszeń współczesnego studenta.