Życie studenckie to najczęściej pierwszy wielki krok w samodzielność. Własne mieszkanie pozostaje najczęściej w planach na przyszłość, a jedynym rozwiązaniem dla wielu wydaje się wynajmowanie małej kawalerki, pokoju lub mieszkania, które trzeba dzielić ze współlokatorami.

Wynajem — rozwiązanie drogie

Koszt wynajęcia pokoju rozpoczyna się średnio od 800 złotych, kawalerki już od 1200 złotych. W skali roku to całkiem spora suma. Dodając do niej bieżące wydatki na media i niejednokrotnie uciążliwość współlokatorów i brak poczucia „ bycia we własnym domu” okazuje się, że wynajmowanie jest dobre na kilka pierwszych tygodni.

Naturalnie, jeśli ktoś woli wynajem, to nowe mieszkania nie będą w kręgu jego zainteresowań. Aczkolwiek zdecydowana większość studentów czuje potrzebę stabilizacji i budowania swojej przyszłości na solidnych fundamentach. Poza tym, pieniądze, które należy wpłacić za wynajem, nie są w żaden sposób inwestycją. Śmiało więc można je zaliczyć do kwot wydawanych wyłącznie na konsumpcję, które nic solidnego nie wnoszą do życia w dłuższej perspektywie.

Kupno — inwestycja i korzyść

Nowe mieszkania deweloperskie niesłusznie wydają się kierowane do małżeństw i osób z nieco większym doświadczeniem życiowym. Wprost przeciwnie, po mieszkania od dewelopera mogą sięgnąć także studenci. Ci, którzy wolą kwoty wydawane na potencjalny wynajem przeznaczyć na własne mieszkanie. Rachunek wydaje się prosty — po kilka latach ma się swój mały dom, który należy wyłącznie do beneficjenta. Nie ma w nim nieproszonych gości, a lokalizacja też nie jest przypadkowa.

Mieszkania deweloperskie Trojan to prawdziwy ocean możliwości. Dzięki temu, że w ofercie znajdują się nowe mieszkania o różnym metrażu. Możliwe jest wybranie tego pierwszego, które spełni oczekiwania, w poniesionych kosztach będzie równe wynajmowi, a po latach stanie się najlepszą, pierwszą inwestycją w dorosłym życiu.