Kupno mieszkania nie jest decyzją podejmowaną i realizowaną spontanicznie. Najczęściej wiąże się ona nie tylko z analizą własnych finansów i możliwości, ale także z rozwiązaniem dylematu czy sięgać po mieszkanie z rynku wtórnego, czy może korzystniej wybrać mieszkania od dewelopera. My wskażemy istotne różnice pomiędzy tymi dwoma opcjami i dokonamy krótkiego porównania, które pomoże niezdecydowanym na podjęcie decyzji.

Nowe mieszkania vs rynek wtórny

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że mieszkania z rynku wtórnego są łatwiej dostępne, szczególnie jeśli posłuchamy niektórych głosów, które uparcie twierdzą, że na mieszkania deweloperskie przyjdzie nam dłużej poczekać. Czy rzeczywiście? Osoby, które na początku skłaniały się ku odkupieniu używanej nieruchomości szybko przekonały się, że takie twierdzenie jest najprawdziwszym mitem.

Szukanie idealnej powierzchni i lokalizacji to jedno, ale znalezienie mieszkania, które nie wymaga wysokich nakładów środków graniczy praktycznie z cudem. A jeśli nawet uda się nam go dokonać, finalnie koszty zakupu okazują się równe z nowym mieszkaniem od dewelopera.

Mieszkania od dewelopera z założenia są wykonane według najnowszych trendów i technologii. Zaglądając na rynek wtórny trudno się w nim doszukać tych cech, a niejednokrotnie nawet podstawowej estetyki. Wyczarowanie z takiego mieszkania swojego wymarzonego graniczy z cudem. Poza tym — jeśli wybór pada na starą kamienicę lub wesołą twórczość PRL — nawet wyborna ekipa remontowa jest w stanie przecierać oczy ze zdumienia, nie wspominając o ciągle rosnących kosztach modernizacji i dostosowania mieszkania do naszych potrzeb. Z takimi trudnościami nie spotykają się klienci wybierający mieszkania deweloperskie.

Jeden, dobrze znany koszt

W przypadku mieszkań deweloperskich Trojan, wszystkie niedomagania rynku wtórnego idą w niepamięć. Klienci mogą wybrać jedną z kilkudziesięciu perfekcyjnych lokalizacji oraz mieszkań pasujących do ich potrzeb, oraz gustów. Różnorodność architektoniczna jest w przypadku mieszkań Trojan prawdziwą perłą wśród innych ofert. Jeśli dołożymy do tego preferencyjne ceny, możemy śmiało powiedzieć, że mieszkania od dewelopera to niekłamana wygoda i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.