Kupno mieszkania niezmiennie wiąże się z dopełnieniem kilkudziesięciu formalności i wniesieniem określonych opłat. Decydując się na mieszkania od dewelopera, kupujący ma poniekąd ułatwione zadanie, ponieważ otrzymuje jasno wyznaczoną ścieżkę spraw, które należy załatwić. To zdecydowanie duże ułatwienie, pozwalające na uniknięcie różnego rodzaju perturbacji związanych z ewentualnym pominięciem jednej z opłat.

Kupujemy mieszkanie

W przeważającej większości zakup mieszkania wiąże się z kredytem. W związku z powyższym podzielmy koszty na:
– związane z podpisaniem umowy deweloperskiej;
– związane z umową kredytu hipotecznego.

Mieszkania deweloperskie wymagają podpisania umowy przedwstępnej. Tutaj należy wnieść opłatę sądową oraz dotyczącą wniosku wieczystoksięgowego. Podczas prac przygotowawczych konieczne będzie także opłacenie prac notariusza i bezwzględnie uiszczenie podatku VAT.

W momencie finalizacji zakupu, czyli przy tzw. umowie przenoszącej własność należy wnieść stosowną opłatę sądową oraz opłatę za wpis do utworzonej księgi wieczystej. Ponownie pojawia się także koszt notariusza, który sporządza odpowiednią umowę deweloperską.

Chociaż ilość dodatkowych, pozaumownych kosztów może wydawać się niemała należy wiedzieć, że są one niewspółmiernie mniejsze w porównaniu z zakupem mieszkania z rynku wtórnego. Nowe mieszkania nie są związane koniecznością opłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, które dotyczą właśnie używanych nieruchomości.

Koszty kredytu w dużej mierze zależą do banku. Trzeba jednocześnie pamiętać, że w te wlicza się także ubezpieczenie.

Solidna współpraca

Odnalezienie się w tym gąszczu nie jest proste, niemniej nowe mieszkania są z założenia bardziej opłacalnymi i atrakcyjniejszymi. Ponadto Trojan w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie proponuje swoim klientom perfekcyjną współpracę także na płaszczyźnie formalnej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przyszli beneficjenci mieszkań zyskują nie tylko wymarzoną i perfekcyjną nieruchomość w atrakcyjnej i intratnej okolicy, ale także cenny czas i fachową pomoc. Kupowanie mieszkania od dewelopera stało się prawdziwą przyjemnością w drodze do realizacji marzeń.