Trudność w posiadaniu własnego mieszkania sprawia, że wielu młodych Polaków odkłada swoje życiowe plany na bliżej niesprecyzowaną przyszłość. Wysokie ceny wynajmu są skutecznym blokerem, z kolei nowe mieszkania dla wielu pozostawały nieosiągalnymi.

Tę niekorzystną sytuację zmienił rządowy program „Mieszkanie dla młodych”, którego celem jest pomoc w zdobyciu własnego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Kilka sposobów udzielania wsparcia powoduje, że zainteresowani mają możliwość wybrania najkorzystniejszego rozwiązania.

Jakie wsparcie daje MdM

Mieszkanie dla Młodych ma charakter dofinansowania do posiadanego wkładu własnego. Osoby starające się o udział w programie mogą pozwolić sobie na:
– nowe mieszkania od dewelopera;
– mieszkanie z rynku wtórnego;
– budowę domu jednorodzinnego;
– przebudowę istniejącego już domu, która dostosuje go do rodziny.

Istotne są powierzchnie obiektów, które beneficjenci biorą pod uwagę. W przypadku mieszkań powinny one zawierać się do maksymalnej granicy 75 mkw, w przypadku domu do 100 mkw. Jeśli rodzina posiada troje i więcej dzieci, powierzchnia może wynosić odpowiednio do 85 mkw i 100 mkw.

Zostań beneficjentem MdM — wybierz mieszkania deweloperskie

Mając na uwadze fakt, że program jest skierowany do osób, które nie ukończyły 35 roku życia (w przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszego małżonka) może skorzystać z niego wiele rodzin i osób. Dofinansowanie pozwala także na sięgnięcie po lepsze i praktycznie gotowe rozwiązania.

Nowe mieszkania od dewelopera są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z niepewnego rynku wtórnego. Oferta Trojan perfekcyjnie wpisuje się w koncept rządowego programu. Nasze obiekty wykonywane są zgodnie ze sztuką budowlaną i współczesnymi wymaganiami. Na szczególną uwagę zasługują doskonałe lokalizacje w kluczowych dla aglomeracji miejscach, które pozwalają odpocząć od zgiełku centrum miasta, a jednocześnie charakteryzują się perfekcyjną infrastrukturą.

Możliwość decydowania o zakupie konkretnej nieruchomości, pozwala wybrać mieszkania deweloperskie, które w ogólnym rozrachunku i porównaniu do innych możliwości okazują się rozwiązaniem najkorzystniejszym i wyróżniającym się wieloma zaletami.